Hlavní stránka
O obci - základní informace, historie obce, turistické informace,  jízdní řády
Diskuzní fórum
Obecní úřad - úřední deska, obecní zastupitelstvo, rozpočty obce, zpravodaj
Ankety
Obecní listárna - položte dotaz některému členu obecního zastupitelstva
Mapa obce - mapy obce v různých měřítcích, mapa Euroregionu Nisa
Statistické informace - základní statistické informace, vývoj počtu obyvatel, bytový fond
DPS Vlastibořice - dům s pečovatelskou službou ve Vlastibořicích
Sokol Vlastibořice - aktivity, historie, ...
Sbor dobrovolných hasičů - historie, soutěže, výsledky, ...
Kultura a sport, společenské akce, divadlo
Kronika obce
Jivina - fotogalerie, historie
Sedlíšťka - fotogalerie, historie
Vlastibořice - fotogalerie, historie
Realizované projekty v naší obci
Objektiv - zajímavé fotografie zaznamenané na území obce Vlastibořice
Archivní fotografie - soudobé fotografie z obce Vlastibořice
Fotosoutěž - fototografie zachycené objektivem  čtenářů těchto www stránek
Napište nám
Doporučte nás
Přidání stránky k oblíbeným Podrobné statistiky návštěvnosti našich stránek Nastavit tuto stránku jako domovskou stránku prohlížeče
 
       
Divadelní spolek Hlavou dolů
Divadelní soubor "Hlavou dolů" vznikl na jaře roku 1997 a veřejnosti se představil Cimrmanovou hrou "Dobytí severního pólu". Hra měla úspěch a dočkala se několika repríz, z nichž jednu natáčela televize. Pro následující sezónu sáhnul soubor k závažnější látce a nastudoval hru "Český Pánbůh - aneb: Bible
trochu jinak", vycházející z knihy Roarka Bradforda "Černošský Pán Bůh a páni Izraeliti".O dva roky později pak slavil mimořádné úspěchy s klasickou komedií "Jeppe z vršku" od L. Holberga. Poté, co se soubor vyrovnal s řadou nepříznivých vnějších vlivů (prezenční vojenská služba, pobyt v zahraničí, vstup do pracovního procesu), vchází svou čtvrtou premiérou do šesté, doufejme opět úspěšné sezóny.
Herci souboru

Petr Anděl
umí hrát postavy jak kultivované (poručík Beran, archanděl Gabriel), tak vysloveně zhýralé (Kostelník, a nyní Vévoda). Zatím není jasné, který z obou typů u něj do budoucna převáží.

Kateřina Beksová

je od počátků existence souboru jeho první milovnicí. Vzpomeneme-li dokonale podaného striptýzu v roli paní Uriášové, nelze než litovat dramaturgického zásahu, který nás připravil o Katčino ztvárnění postavy Salomé. Doufejme ale, že náruživý divák si přijde na své alespoň u Vévodkyně.

Jan Koreň

bývá pro svůj atraktivní zjev zhusta obsazován do rolí, jimž se obvykle říká "klíčové" (Goliáš, a nyní Starý pán). Jeho vlastní doménou jsou pak typy, které lze nejlépe označit jako komicko-charakterní (Noé, Frištenský).

Jaroslav Koreň

je vedoucím souboru. S tím spojená zodpovědnost ho vede k tomu, že dokáže zahrát cokoliv, nejlépe se ale cítí v roli "lidového hrdiny" - jako je například biblický David, Jeppe či právě Bratr mstitele.
Miroslav Laurin
naznačil již v roli Frederika, že je hercem mimořádného temperamentu. Postava Vévodova syna mu skýtá dostatek prostoru, aby - a to nikoliv jen doslovně - přesáhl rozměry naší scény.

Jan Ledabyl
patří k hercům se značnou schopností improvizace, jak dokládá i v roli Sloužícího. Snad nejlépe by byl
disponován pro úlohu tzv. milovníka, dnes v čisté formě bohužel již takřka neužívanou. Nezbývá mu tedy než - v tomto ohledu - paběrkovat na rolích typu Adama, Saula či Parchanta.

Denisa Poláková
je v zásadě ideálním představitelem tak řečených "naivek". I tento typ doznává v době (post)moderní řady proměn. Jednu z překvapivých variant můžeme shlédnout právě na postavě Sestry mstitele.

Dalibor Pražák

se po ztvárnění komicky laděné role Lékárníka specializuje na úlohy charakterní (Pán Bůh, Náhodný kolemjdoucí, a nyní Mstitel). Postavu Nejmladšího bratra můžeme naproti tomu považovat za typické obsazení "proti povaze".

Uvedená představení

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

Dobytí severního pólu, 1997 - více naleznete zde!

Český Pánbůh - aneb: Bible trochu jinak, 1998

Jeppe z vršku, 2000

Drama bez názvu a vlastních jmen, 2002 - více naleznete zde!
<< Zpět na hlavní stranu
© 2002 - 2003 TopDesign. Design and system.